Wanted Design in New York City

Wanted Design in New York City

Design Wanted to coroczny festiwal designu organizowany w dzielnicy Brooklin w Nowym Jorku. Impreza skupia się na promowaniu i eksponowaniu najnowszych trendów w dziedzinie designu, architektury, sztuki i kultury.

Festiwal jest ważnym wydarzeniem w świecie designu, a jego celem jest przyciągnięcie uwagi na potrzeby i korzyści, jakie projektowanie wnętrz i mebli może przynieść zarówno jednostkom, jak i społecznościom jako całości.

Podczas Festiwalu Design Wanted można zobaczyć prace artystów, projektantów i architektów z całego świata. Wystawcy prezentują swoje najnowsze dzieła i produkty, a także dzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą z uczestnikami imprezy.

Festiwal składa się z wielu wydarzeń, takich jak wystawy, prezentacje, pokazy mody, spotkania networkingowe i dyskusje panelowe. Impreza skupia się na różnych aspektach designu, w tym na wzornictwie przemysłowym, grafice, architekturze, modzie, projektowaniu wnętrz i wielu innych.

Design Wanted to idealna okazja dla każdego, kto interesuje się designem, sztuką i kulturą. Impreza przyciąga wiele osób, w tym projektantów, artystów, architektów, inwestorów, przedsiębiorców i miłośników designu.

W sumie Festiwal Design Wanted to doskonałe miejsce dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć najnowsze trendy i innowacje w dziedzinie designu, poznać nowych ludzi i uczestniczyć w ciekawych dyskusjach i wykładach na temat przyszłości designu i jego wpływu na świat.

W 2019 roku Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi wzięła udział w festiwalu Wanted Design w Nowym Jorku. Udział ASP Łódź w tym wydarzeniu był związany z prezentacją prac studentów uczelni na stoisku wystawienniczym. Uczestnicy byli zobowiązani przedstawić prace zgodne z tematem „Concious Design”.

Wystawa prezentowała 8 projektów studenckich, plansze prezentacyjne, prototypy. Projekt wystawy, kuratorstwo, realizacja i nadzór dydaktyczny nad pracami studentów objęła dr Dominika Drezner-Ilczuk oraz  mgr.Karol

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi była jedyną polską uczelnią, która wzięła udział w festiwalu Wanted Design w Nowym Jorku w 2018 roku. Wystawa ASP Łódź cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony zwiedzających oraz branży wzorniczej i artystycznej.